SeryOwcze.pl
...z dostawą do Twojego domu!

 

   

   

Ranczo Frontiera

Ranczo FRONTIERA to niewielkie gospodarstwo ekologiczne położone w najpiękniejszym regionie Mazur, nieopodal Mrągowa. Jest to jedno z najwyżej i najbarwniej położonych siedlisk w okolicy, wpisujące się wyraziście w przepiękne, pełne przestrzeni krajobrazy. Położenie Frontiery z dala od skupisk cywilizacji sprawia, że odnosi się wrażenie całkowitego odosobnienia, a życie tu nabiera posmaku pionierskiej przygody. W tym wyjątkowym miejscu zamieszkaliśmy my, Sylwia i Rusłan, ludzie z pasją, po ucieczce z tętniącego życiem Poznania. Tu znaleźliśmy przytulny dom dla siebie i siedlisko dla naszych czworonogów.

 

   

Sylwia - absolwentka hodowli zwierząt poznańskiej Akademii Rolniczej, po kilku latach pracy naukowej uznała, że lepiej spełni się w praktycznym działaniu. Pasjonatka koni, jeździectwa i hodowli, we Frontierze znalazła miejsce do realizowania swoich marzeń. Zainspirowana ideą SLOW-FOOD w połączeniu z upodobaniem do hodowli, po lekturze podręczników sztuki serowarskiej z całej Europy zdecydowała się rozpocząć swą przygodę z owcami fryzyjskimi i tradycyjnym wytwarzaniem serów

Rusłan - podróżnik, poszukiwacz przygód, wspinacz wysokogórski o znaczącym dorobku, ale też muzyk i poeta. Uciekinier z wielkiego miasta zmuszony na mazurskim odludziu do nauki jazdy starym traktorem. W czasie swoich licznych podróży poznawał potrawy i przepisy kuchni całego świata. Smak dojrzewającego sera owczego zapamiętał dzięki pasterzom z Czeczenii a suszoną jagnięcinę spożywał w górach Pamiru-Ałaju.

Ania - nasza dzisięcioletnia córeczka, miłośniczka zwierząt, amazonka i serowarka. Pomaga z wielkim poświęceniem we wszystkich pracach przy zwierzętach. Z inwencją i intuicją wymyśla imiona dla naszych czworonogów. Uczy się jazdy konnej, sztuki serowarskiej i kucharskiej.

 

 


© 2012 SeryOwcze.pl