SeryOwcze.pl
...z dostawą do Twojego domu!

 

   

   

Zwierzęta

Na zielonych wzgórzach Frontiery pasą się nasze owce, krowy i konie.

Owce wschodnio-fryzyjskie są nie tylko rasą o najwyższej na świecie wydajności mlecznej, ale odznaczają się też wielką urodą i wyjątkowym usposobieniem. Jest to rasa pozbawiona instynktu stadnego, a dzięki temu spokojniejsza, inteligentniejsza i bliższa człowiekowi. Poprzez codzienne dojenie nasze owce szybko się oswajają i akceptują obecność ludzi. Z wielkim zaufaniem przybiegają na każde wołanie do owczarni tak, że nasze owczarki niemieckie pozostają bezrobotne. Ze względu na spokojne usposobienie i łatwość oswajania doskonale nadają się do chowu przydomowego i do gospodarstw agroturystycznych oraz jako źródło zdrowego mleka i mięsa dla rodziny. Nasze stado liczy około osiemdziesięciu sztuk matek hodowlanych. Nadwyżki stada przeznaczamy na sprzedaż.

Krowy rasy jersey to rasa wyjątkowa. Przez setki lat hodowane w izolacji na wyspie Jersey na kanale La Manche, bardzo różnią się od przeciętnego bydła. Są to najmniejsze krowy na świecie. Ważą 300-350kg, czyli mniej niż połowę masy popularnej "holenderki". Swoim umaszczeniem i uduchowionym spojrzeniem przypominają łanie, a ich cielęta rozczulają urodą małej sarenki. Mleko dżersejek uważane jest za najlepszy "krowi" surowiec do wyrobu serów dojrzewających - ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i białka, naturalny żółty kolor oraz wyjątkowy, śmietankowy smak.

Konie pozostają naszą pasją. Te szlachetne, inteligentne zwierzęta pozwalają nam oderwać myśli od codziennych spraw, cieszą oko i serce. Dosiadamy ich, gdy tylko pozwalają na to obowiązki i przemierzamy na nich mazurskie dukty lub doskonalimy umiejętności na maneżu. Uprawiamy również powożenie, a naszą bryczką możesz odbyć piękną wycieczkę po okolicy...

Drób. Dla rozrywki raczej niż dla rzeczywistego pożytku, z upodobaniem hodujemy zielononóżki kuropatwiane, kaczki staropolskie i gęsi garbonose. Wszystkie te ptaki są przedstawicielami starych , polskich, zagrożonych wyginięciem, ras. Całe to, niezbyt zresztą liczne, ptasie towarzystwo spaceruje dostojnie po naszym sadzie i łąkach, piejąc, gdacząc, kwacząc i gęgając. Oznajmia głośno każdego przybysza i dopełnia kolorowego, sielankowego obrazu mazurskiego ranczo.

 


© 2012 SeryOwcze.pl